معرفی 13 برند مطرح ابزار برقی در ایران و جهان

معرفی 13 برند مطرح ابزار برقی در ایران و جهان

برای اغلب افرادی که در زمینه‌ی تولید و استفاده از ابزارهای برقی فعالیت می کنند، یکی از پرسشهای کلیدی این است که برترین برندها و شرکت های تولید کننده‌ی ابزار در سطح جهانی و بازار ملی ایران کدام برندها هستند. این مقاله در پی پاسخ به چنین پرسشهایی تهیه شده است. اگر علاقه مند هستید بدانید برترین برندهای تجاری در زمینه تولید ابزارآلات برقی در سطح جهان و بازار ایران کدام برندها هستند، به شما توصیه می کنیم در ادامه با ما همراه باشید:

معرفی برترین تولید کنندگان ابزار برقی در جهان و ایران

11 برند برتر ابزاربرقی

برندهای جهانی ابزار آلات برقی در رقابت فشرده

رقابت پیچیده میان شرکتهای اصلی تولید کننده ابزارآلات برقی، به نحوی است که با کمترین خطایی یک برند می تواند از عرش به فرش کشیده شود و بازاری گسترده را از دست بدهد. زیاده نیست اگر بگوییم که نوع و جنس رقابت در این بازار به شدت بیرحم است و این واقعیتی‌ست که همه‌ی برندهای اصلی فعال در این بازار کم و بیش با آن آشنایی دارند.

در ادامه به معرفی برترین برندهای تجاری ابزارآلات برقی جهان خواهیم پرداخت و در طی آن تلاش می کنیم تا اطلاعاتی از سابقه، محصولات و چگونگی شکل گیری این برندها ارائه نمائیم:

بوش

1- بوش (Boush)

ابزارآلات برقی بوش که توسط مجموعه‌ی تولیدی این هلدینگ بزرگ آلمانی ارائه می شود، بی‌تردید، یکی از با کیفیت ترین محصولات در بازار پر رقابت تولید و فروش ابزارآلات برقی در جهان به شمار می آیند. این شرکت که از سال 2011 پرفروش ترین برند جهانی در زمینه‌ی ابزارآلات برقی به شمار می آید، امروزه حاکم بلامنازع این بازار است. در رابطه با این شرکت شناخته شده‌ی آلمانی که در ایران بیشتر با محصولات لوازم خانگی اش شناخته می شود، لازم است اشاره کنیم که ابتدا در سال 1886 در آلمان توسط روبرت بوش ایجاد شد. هرچند که امروزه این شرکت در بیش از 60 کشور جهان، دارای مجموعه های تولیدی است و به یک هلدینگ تبدیل شده است که علاوه بر ابزارآلات، در بازارهایی مانند ابزارهای خودکار، ابزارهای صنعتی، ماشین آلات ساختمانی، توسعه شهری و سایر زمینه ها فعالیت دارد. این شرکت را امروزه به عنوان اصلی ترین تامین‌کننده‌ی ابزارآلات در جهان به شمار می آورند.

هیتاچی

2- هیتاچی (Hitachi)

محصولات این شرکت، برخلاف نامشان که تداعی‌کننده‌ی یک برند شرقی است، در کشور ایالات متحده تولید می شوند. شرکت تولید کننده‌ی این محصولات که ابتدا در سال 1980 با نام hitachi power tools USA ایجاد شد و در سال 1994 به Hitachi koki تغییر نام داد، شامل بیش از 1000 نوع ابزار آلات برقی است که در دسته های غیرصنعتی، نیمه صنعتی و صنعتی تولید می شوند و بازار گسترده ای را برای این شرکت به ارمغان آورده اند. این شرکت در سال 2007 برند tanaka را که یک برند شناخته شده در زمینه‌ی ماشین آلات و ابزار قدرت در سطح جهانی است را خریداری کرد و با سرمایه گذاری گسترده‌ای در حوزه‌ی تحقیق و توسعه، باعث شد تا توانایی این مجموعه به شدت در این زمینه تقویت شود. این شرکت، امروزه یک سبد کامل از محصولات و ابزارآلات برقی را در کنار ترکیب گسترده ای از لوازم جانبی ارائه می دهد.

ماکیتا

3- ماکیتا (Makita)

این شرکت که در سال 1915 با نام Makita corporation به عنوان یک مجموعه‌ی تولیدی در زمینه‌ی ابزارآلات صنعتی در ژاپن ایجاد شد، امروزه با فروشی بسیار بالا دارای 74 کارخانه در کشورهایی مانند ژاپن، بزریل، کانادا، امریکا، چین، مکزیک، رومانی، انگلیس و آلمان است. نکته‌ی جالب در شروع فعالیت این شرکت، آغاز به کار آن به عنوان فروشنده و تعمیرکننده‌ی تجهیزات نورپردازی، موتورها و ترانسفورماتورها بوده است. در حقیقت، محصولات تجاری این شرکت در حوزه‌ی ابزارآلات برقی در سال 1969 برای نخستین بار با فروش دریل شارژی این شرکت (که در آن زمان قدرتمندترین نمونه‌ی بازار بود) رونمایی شد و پس از آن در سال 1978 با نوآوری در امور سوراخکاری و نهایتا در سال 2005 با رونمایی از باطری لیتیوم یون به عنوان برندی برتر و نوآور در تولید ابزار آلات برقی شناخته می شود.

آ ا گ

4- آ ا گ (AEG)

برند آ آ گ یکی از شناخته شده ترین برندهها در بازار ابزار برقی در سطح جهان است؛ نام این شرکت که مخفف «شرکت برق عمومی» است، پرده از یکی از بزرگترین و قدیمی ترین شرکتهای فعال در حوزه‌ی تجهیزات الکتریکی دنیا بر می دارد. این شرکت که در سال 1883 در شهر برلین بنیانگذاری شده است، در سال 1967 با یکی از شرکتهای زیر مجموعه‌ی خود با نام تجاری TELEFUNKEN ادغام شد و یک برند تجاری جدید با عنوان AEG-TELEFUNKEN را به وجود آورد. در سال 1985 شرکت دایملر-بنز این کمپانی را به صورت کامل خریداری کرد و تا سال 1996 آن را به صورت یکپارچه حفظ نمود؛ اما در این سال با تغییراتی که در الگوی اداره شرکت پدید آمد برند تجاری AEG به شرکت الکترولوکس واگذار شد و این شرکت از سال 2005 از این نام برای تولید محصولات خود در حوزه های مختلف بهره می برد؛ االبته، پیرو تفاهم نامه هایی که این شرکت با سایر شرکای استراتژیک تجاری خود منعقد کرده، سایر شرکت‌هایی که دارای گواهینامه حرفه ای از این مجموعه باشند، می توانند در ازای پرداخت سود به الکترولوکس، از این نام تجاری استفاده کنند.

AEG همواره از قدیم به عنوان برندی شناخته شده در زمینه ابزارآلات شناخته می شده و یکی از پرسابقه ترین برندهای جهانی در این زمینه می باشد. ویژگی منحصر به فرد این برند تجاری، نوآوری و تغییر نگرش در تولید محصولات مختلف است.

5- متابو (METABO)

این برند آلمانی که ابتدا در سال 1932 و تحت تاثیر نوآوری های صنعتی آن دوران (پیش از جنگ جهانی دوم) در مقیاس کارگاهی ایجاد شد، به خاطر تکنولوژی های به‌روز و منحصر به فرد خودش کم کم توانست به برندی شناخته شده در سطح بازارهای جهانی تبدیل شود؛ اما دستیابی به این جایگاه به هیچ وجه برای این برند به آسانی رخ نداده و روند بازسازی کارخانه‌ی اصلی آن _ که از سال 1945 در پی آتش سوزی های ناشی از جنگ جهانی دوم به تلی از خاکستر مبدل شده بود _ تا سال 1948 ادامه یافت. البته ورود جدی آن به بازار رقابت جهانی را باید از سال 1999 (خرید شرکت مپن) و سال 2004 یعنی راه اندازی کارخانه این شرکت در شانگهای دانست؛ چرا که در این سالها بود که این شرکت کم کم به عنوان غولی شناخته شده در زمینه‌ی ابزارآلات برقی در بازار جایگاه خود را تثبیت کرد و توانست خود را به یک رقیب جدی برای شرکتهای مطرح در این سطح مبدل کند.

خرید ابزار اینکو

6- اینکو (Ingco)

یک برند آمریکایی-چینی است که با استفاده از تکنولوژی های روز دنيا و با کمک دستاوردهای فناوری کشورهایی مانند آمريکا، آلمان و ايتاليا، محصولات خود را در کارخانجات کشور چین تولید می کند و نمایندگی محصولات اینکو در چندین کشور اروپایی، آفریقایی و آسیایی تاسیس شده است.
اینکو در دسته بندی های مختلف ابزارآلات، تولیدات گسترده ای دارد که شامل حوزه های ابزار دستی، ابزار برقی، ابزار بادی، ابزار باغبانی، ابزار اندازه گیری، ژنراتورها، واتر پمپ ها، لامپ ها و دوشاخه ها، لوازم جانبی ابزار، سخت افزار و برخی موارد دیگر می شود.
گستردگی انواع تولیدات شرکت اینکو جزو ویژگی های مخصوص آن است که چیزی بیش از 1000 قلم را در بر می گیرد.
از خصوصیات جالب و برگزیده‌ی محصولات اینکو، طراحی صنعتی و بسته بندی باکیفیت آنهاست و این برند در این زمینه سطح بسیار بالایی از خود به نمایش گذاشته است به طوری که برای بسیاری از محصولات خود دارای گواهینامه ثبت اختراع شده است.
به گفته شرکت، محصولات اینکو به بیش از 50 کشور جهان، در قاره های آمريکا، اروپا و آسیا صادر می شود و قیمت ابزار الات اینکو در حد مناسبی قرار دارد.
یک نکته مهم درباره خرید محصولات اینکو، داشتن خدمات پس از فروش رو به گسترش است و جور بودن قطعات آن خیال خریدار را تا حد مناسبی راحت خواهد کرد.

 

ابزار آلات ایرانی

برندهای ایرانی در رقابت جهانی

از سالهای نخست دهه 1380 شمسی، برندهای نوظهور ایرانی با استانداردهای بین المللی در حوزه‌ی تولید ابزارآلات جهانی شکل گرفتند که توانستند حداقل در بازار ایران رقیبی جدی برای محصولات بین المللی باشند. بی انصافی است که توان رقابتی محصولات برندهای ایرانی در این حوزه را فقط ناشی از قیمت ارزان تر آنها بدانیم؛ چرا که در بسیاری از محصولات آنها تفاوت زیادی از نظر کیفی با برندهای مطرح جهانی وجود ندارد. از طرفی، این برندها امروزه مانند بسیاری از رقبای بین المللی خود، محصولات خود را در کشورهای متنوعی تولید می کنند. در ادامه برخی از این برندها را هم بررسی خواهیم کرد.

ابزار توسن

1- توسن (TOSAN)

این شرکت که از ابتدای دهه 1380 شمسی، تولید محصولات خود را آغاز نموده است، امروزه محصولات برقی خود را در کشور چین و ابزار آلات دستی خود را در تایوان تولید می کند. برند توسن، در بازار ابزارآلات ایران، برندی شناخته شده است که از حیث کیفیت و قیمت، یک برند بسیار رقابتی است.

برند آروا

2- برند آروا (ARVA)

این محصول، که توانسته به عنوان یک برند شناخته شده، بازار مطلوبی را در ایران به خود اختصاص دهد، امروزه در تمامی 31 استان کشور دارای نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش می‌باشد.

ابزار رونیکس

3- رونیکس (RONIX)

این برند که یکی از شناخته شده ترین برندهای تولید ابزار در بازار تجاری ایران است، امروزه در 14 کشور دنیا تولید می شود و خدمات پس از فروش بسیار خوبی را به مشتریان خود عرضه می کند. جور بودن قطعات و پاسخ گویی خوب بخش خدمات پس از فروش، مزیت بزرگ این برند به شمار می رود.

4- دی سی ای (DCA)

کیفیت محصولات و خدمات گسترده ای که این برند در بازار تجاری ایران عرضه می کند، بازاری گسترده را پیش روی این شرکت و محصولات آن قرار داده است.

هیوندای

5- هیوندای: (Hyundai)

این شرکت شناخته شده‌ی ابزارآلات، با وسعت زیادی از نظر نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش، امروزه با بیش از 130 عامل فروش در 31 استان کشور، حضوری فعال در بازار ابزارآلات برقی ایران دارد.

ابزار اریکسون

6- اریکسون (ERICSON)

این برند سوئدی که در حوزه های تجاری دیگری نیز فعال می باشد، در بازار ابزارآلات برقی ایران با کیفیت مناسب و نوآوری های خاصی که در عرضه برخی از اقلام ارائه شده داشته، سهم خوبی از بازار را به خود اختصاص داده است.

ابزار آلات محک

محصولات برقی محک

7- محک (MAHAK)

شرکت البرز ابزار در سال ۱۳۶۱ با احداث کارخانه ای در شهر صنعتی البرز شروع به کارکرده است. اولین محصولی که این شرکت با برند محک عرضه نموده است یک ماشین سنگ سنباده بوده و سپس با موفقیت این محصول، تولید انواع مختلف ماشینهای سنگ سنباده را ادامه داده است.
این شرکت هم اکنون تولید کننده‌‌ی انواع ابزارآلات برقی و شارژی، ابزارهای رومیزی و پایه دار، تجهیزات کارگاهی، ابزار باغبانی، ماشین آلات مونتاژ و ماشین آلات چوب است.
شرکت البرز ابزار با همکاری شرکت های “هانینگ آلمان” و “هوپ الکتریک” تایوان به ساخت و عرضه ابزار آلات برقی دست زده است و سپس همکاری هایی با کشورهای هنگ کنگ و چین داشته و بیش از ۲۰۰ نوع محصول تحت نام برند محک روانه بازار کرده است.
شرکت البرز نمایندگی انحصاری شرکت “آینهل آلمان” را هم داراست و توزیع محصولات این شرکت را در ایران انجام می دهد.
در سال ۱۳۹۰ تولید کمپرسورهای هوا با ظرفیت های مختلف در این شرکت به انجام رسیده و در سال ۱۳۹۲ تولید مجموعه دستگاه جوش سر به سر میلگرد با همکاری شرکت پویا گستر و چند شرکت ژاپنی در سابقه این شرکت موجود است.
بنا به گفته وب سایت شرکت البرز ابزار، این شرکت، مسئولیت نصب و راه اندازی ماشین آلات و همچنین خدمات پس از فروش تمام محصولاتی را داراست که با برندهای محک، آینهل ،ولف تک و بتر در بازار ایران عرضه می‌شوند.

سخن پایانی

اگرچه در این بررسی اجمالی تلاش شد تا گوشه ای از مشخصات برندهای شناخته شده در زمینه ابزارآلات برقی در سطح جهانی و بازار ملی پرداخته شود، اما هنوز پرسش های بیشماری در زمینه‌ی برتری کالاهای هریک از این محصولات، باقی خواهد ماند؛ به طور مثال، شاید هنوز نتوان به جرات گفت که بهترین برند ابزار برقی ایران چیست؛ یا نتوان پاسخی برای پرسش “بهترین مارک دریل” داشت؛ هرچند که در این مجال، فرصت غنیمت شمرده شد تا به بررسی سابقه و ارائه‌ی یک معرفی کلی از برندهای تجاری مطرح در زمینه ابزارآلات برقی پرداخته شود.

نظرات 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *