قیمت پمپ آب کولر و خرید انواع پمپ آب کولر  

 • 0 Review(s)
  پمپ آب کولر موتوژن مدل تبریز SH300
  0 تومان

  پمپ آب کولر موتوژن مدل تبریز SH300

  پمپ کولر موتوژن تبریز مدل SH300 Motogen SH300 Shaded Pole Induction Motorمناسب برای کولرهای آبی تا ظرفیت 7000 پمپ آب کولر مناسب برای انتقال آب تمیز  جنس شفت الکتروموتور از استیل جنس پروانه‌ی الکتروموتور از پلاستیک دارای موتور تکفاز جریان الکتریکی : 0.5 آمپر توان ورودی : 51 وات توان خروجی : 8 وات حداکثر ارتفاع پمپاژ : 3 متر دور گردش موتور : 2500 دور در...

  0 تومان
  خرید توضیحات
  ناموجود
 • 0 Review(s)
  پمپ آب کولر الکتروژن مدل البرز تیپ 31400
  0 تومان

  پمپ آب کولر الکتروژن مدل البرز تیپ 31400

  مشخصات پمپ کولر الکتروژن مدل البرز  Electrogen Alborz Shaded Pole Induction Motorمناسب برای انواع کولرهای 3000، 5000 و 7000 پمپ آب کولر دارای سیم پیچ مسی دارای پوسته از جنس پلاستیک مهندسی PP دارای پروانه از جنس پلاستیک مهندسی PA6 یا PPO حداکثر دبی پمپ : 2 متر مکعب در ساعت قطر دهانه خروجی پمپ : 1 اینچ ( 2.54 سانتیمتر ) مجهز به موتور تکفاز جریان الکتریکی...

  0 تومان
  خرید توضیحات
  ناموجود
 • 0 Review(s)
  قیمت پمپ آب کولر طرح موتوژن مدل P
  0 تومان

  پمپ آب کولر طرح موتوژن مدل P

  پمپ آب کولر طرح موتوژنپمپ آب کولر دارای شفت ساخته شده از استیل دارای پروانه‌ی ساخته شده از پلاستیک دارای موتور تکفاز با جریان الکتریکی 0.5 آمپر با توان ورودی 51 وات با توان خروجی 8 وات حداکثر ارتفاع پمپاژ : 3 متر با گردش موتور 2500 دور در دقیقه با کابل برق 1.5 متری به همراه یک عدد چپقی لوازم جانبی مناسب برای انتقال آب تمیز مناسب برای کولرهای آبی تا حجم...

  0 تومان
  خرید توضیحات
  ناموجود
پمپ آب کولر

ویدیو بررسی و معرفی پمپ آب کولر

از اجزای کولر آبی می‌توان به فولی کولر ، دینام کولر ، برزنت کولر و شناور کولر اشاره کرد که هر کدام در تولید باد خنک و درست کار کردن کولر تاثیر بسیار زیادی دارد.

یکی از قسمت های مهم کولرهای آبی که کارکرد درست آن در سیستم سرمایش این دستگاه ها بسیار اهمیت دارد، پمپ آب کولر است. در صورت خراب شدن پمپ کولر تعویض آن باید هر چه زودتر انجام گیرد زیرا ممکن است موجب سوختن کولر گردد. برای پیشگیری از این امر می توان چند وقت یکبار کولر را بررسی کرد و در واقع آن را سرویس دوره ای نمود.

پمپ کولر آبی به عنوان یکی از لوازم جانبی کولر کاربردی ، در میزان خنک کاری کولر بسیار موثر است و بدون آن، کولر تنها یک فن یا پنکه خواهد بود که صرفا هوا را می دمد و فضا را سرد نخواهد کرد.

کارکرد پمپ کولر

پمپ آب کولر آبی وظیفه‌ی انتقال آب جمع شده در کف کولر را به سه راهی های توزیع آب واقع در بخش بالایی پوشال های کولر دارد تا پوشال ها را مرطوب نگه دارد. به این ترتیب، هوا با برخورد با پوشال های خیس، سرد می شود و با کمک چرخش پروانه‌ی کولر، به درون کانال های کولر دمیده می شود و از آن طریق به داخل ساختمان منتقل می شود تا هوای ساختمان را خنک کند. پمپ کولر با سرد نگه داشتن داخل کولر، از گرم شدن بیش از حد موتور کولر جلوگیری می کند و در صورتی که این قطعه سوخته باشد و یا به درستی کار نکند، احتمال گرم شدن بیش از حد موتور کولر و سوختن آن بالا خواهد رفت.

قیمت پمپ آب کولر

مسلما هر محصول با کیفیتی دارای یک حداقل قیمتی است و برای اینکه بتوانیم با اطمینان کامل، پمپ خود را به کولر متصل کنیم، لازم است هزینه‌ی درخور این محصول را بپردازیم. از آنجایی که پمپ کولر آبی یکی از قسمت های مهم این دستگاه محسوب می شود و خرابی آن ممکن است به سوختن موتور کولر و ضررهای مالی بزرگتر منجر شود، بهتر است یک محصول مطمئن و با کیفیت را با پرداخت مبلغی بیشتر خریداری کنیم. برای اطلاع از قیمت پمپ کولر می‌توانید از طریق همین صفحه اقدام نمایید. قیمت پمپ آب کولر آبی در وب سایت فروشگاهی ابزارلاین در حد منصفانه‌ای قرار داده شده است.

پمپ آب کولر

خرید پمپ کولر آبی

برای خرید پمپ کولر لازم است به بعضی موارد توجه کنیم تا بتوانیم یک خرید مناسب داشته باشیم. از جمله لازم است به وزن پمپ توجه داشته باشیم. وزن یک عامل مهم در انتخاب واتر پمپ کولر آبی است پس نباید از کنار آن به سادگی رد شویم. عامل دومی که باید به آن دقت داشته باشیم، ولتاژ مورد نظر است که حتما در هنگام اتصال پمپ
لازم است در نظر گرفته شود. پس از بررسی این موارد لازم است به قدرت پمپ مورد نظر هم توجه کنیم. زیرا هر پمپی را نمی توان به هر کولری متصل کرد و پمپ را باید به گونه ای انتخاب کرد که توانی متناسب با ظرفیت کولر داشته باشد. عامل مهم دیگری که لازم است در هنگام خرید یک پمپ مناسب برای کولر خود به آن دقت نماییم، جنس بدنه‌ی پمپ است. جنس های مختلف پمپ را در این نوشته بررسی کرده ایم. عامل مهم دیگر، برند سازنده‌ی پمپ است. بعضی از برندها در زمینه‌ی ساخت لوازم جانبی کولر و نیز ساخت انواع پمپ های کولر با قدرت ها و کارایی های مختلف، باسابقه تر و خوشنام تر هستند. خرید از یک برند معتبر مانند پمپ کولر آبسال، تا حد زیادی ما را از کارکرد مناسب دستگاه مطمئن می کند و باعث می شود به نسبت قیمتی که برای محصول خود پرداخته ایم، رضایت خاطر داشته باشیم. پمپ آب کولر آبسال از پمپ‌های معروف و مطرح موجود در بازار است و قیمت پمپ کولر آبی آبسال با توجه به کیفیت آن در سطح مناسبی قرار گرفته است. 

انواع پمپ کولر آبی

در بازار، انواع متنوعی از پمپ ها به چشم می خورد که در دسته بندی های مختلفی قرار داده می شوند. توان پمپ های کولر آبی معمولا در محدوده‌ی 50 تا 70 وات است و بر حسب روش انتقال نیرو از پمپ به سیال، مدل استاتور و نیروی محرکه، دسته بندی می شوند. پمپ آب کولر مکانیکی نیز از انواع پمپ‌های کولر است که با نیروی محرکه و مکانیکی کار می‌کند.

پمپ‌ دینامیکی

این نوع از پمپ ها، قادرند تا انرژی را به صورت پیوسته به سیال منتقل کنند و به دو دسته‌ی پمپ های گریز از مرکز یا سانتریفیوژی و پمپ های محوری یا آکسیال بخش بندی می شوند. پمپ های کولرهای آبی، نوعی از پمپ های گریز از مرکز هستند.
از لحاظ نوع استاتور، پمپ های کولر آبی به دو دسته‌ی استاتور تک بوبینی و استاتورهای دو بالشتکی تقسیم می شوند.
از نظر نوع نیروی محرکه پمپ هم، پمپ ها دو نوع مستقل از موتور و وابسته به موتور دارند.

پمپ آب مکانیکی کولر

یک نوع از پمپ های کولر آبی هم با عنوان پمپ آب مکانیکی کولر ، به تازگی عرضه شده اند که بدون نیاز به برق موتور کار می کنند و باعث صرفه جویی در مصرف آب و برق می شوند. قیمت پمپ آب مکانیکی کولر آبی ، با توجه به مدت زمان استفاده و مزیت‌های آن نسبت به پمپ‌های برقی مناسب است.

ساختار و مشخصات فنی پمپ آب کولر 

پمپ کولر آبی دارای کلاهک، پایه، پروانه، کفی و چپقی است که هر کدامشان کاربردی مخصوص به خود دارند.
کلاهک پمپ نقش جلوگیری از ورود آب به موتور را دارد. پایه‌ی پمپ هم در آب کفی واقع شده است. پروانه‌ی پمپ که به صورت سه پر یا چهارپر ساخته می شود نیز، نقشی مشابه با یک توربین دارد. کفی پمپ هم در قسمت زیر پایه‌ی اصلی و بدنه واقع شده و آب بند پمپ است. چپقی پمپ هم یک لوله‌ی کوتاه است که پمپ را به شلنگ متصل می کند و آب خروجی پمپ را به سه راهی منتقل می کند تا پوشال ها را خیس کند.
به طور کلی پمپ کولر آبی دارای دو قسمت مکانیکی و الکترومکانیکی است. بخش مکانیکی این دستگاه، شامل پمپ آن است و بخش الکترومکانیکی پمپ، شامل موتور و پروانه می شود.

خرید پمپ آب کولر

جنس پمپ کولر آبی

معمولا در ساخت پمپ های کولر آبی از ورقه های آهن سیلیس دار استفاده می شود. اما جنس های مختلف دیگری مثل فلزات مختلف، پلاستیک، پلیمر و سایر موارد هم یافت می شود.

مزایای پمپ کولر آبی

پمپ کولر آبی نوعی از پمپ با خصوصیات مختلف است که از جمله خصوصیات خوب آن می توان به ساختمان ساده و کارکرد آسان بر اساس تبخیر آب، مناسب بودن قیمت پمپ کولر آبی، نگهداری آسان و ارزان و دوام مناسب اشاره کرد.

معایب پمپ کولر آبی

اما این نوع از پمپ معایبی هم دارد از جمله سوختن آسان به خاطر نفوذ آب و اشیا دیگر از سوی پروانه پمپ، جرم گیری و سولفاته شدن پمپ در طول زمان، نیاز به سرویس و روغن کاری مرتب، نیاز داشتن به قطعاتی مانند فلوتر و سبد صافی.

خرابی و تست پمپ آب کولر

از آنجایی که پمپ کولر، نقش عمده ای در خنک سازی هوا و نیز موتور کولر دارد، در صورت خرابی آن، لازم است به سرعت تعویض شود تا موجب سوختن موتور کولر نگردد.
خرابی پمپ کولر دلایل زیادی دارد از جمله، کار کردن بدون آب پمپ ، نفوذ آب به درون موتور کولر، برق رسانی نادرست به پمپ، روغن کاری نکردن به موقع پمپ آب، ورود اجسام و رسوبات به درون پروانه‌ی پمپ و مسدود شدن شیلنگ و تمیز نکردن پوشال ها. در هنگام بررسی خرابی پمپ لازم است به تمام این موارد دقت کافی داشته باشید. در زمان سرویس کولرهای آبی ، باید تمامی این موارد را بررسی کنید و از درست کار کردن پمپ خود اطمینان حاصل کنید.

پیشگیری از سوختن پمپ آب کولر آبی

با انجام بعضی از اقدامات می توان از سوختن پمپ کولر آبی جلوگیری کرد. از جمله روغن کاری در دوره های منظم، شستن کفی کولر و زدودن لجن ها و مواد رسوب کرده در کف کولر، بررسی جریان آب عبوری از شیلنگ آب و سه راهی های آب و رفع انسداد احتمالی آنها، تنظیم دقیق میزان آب با تنظیم شناور کولر، سرویس به موقع کولر آبی و به خصوص تعویض پوشال های کهنه. کارهای گفته شده بهتر است توسط یک تعمیرکار با تجربه انجام شود.

تعویض یا تعمیر پمپ کولر آبی ؟

از آنجایی که قیمت پمپ آب کولر زیاد نیست، بهتر است در هنگام خرابی با یک پمپ جدید تعویض شود و می توان گفت که تعمیر آن کار به صرفه و مناسبی نیست.

نصب پمپ کولر آبی

پس از خرید پمپ آب کولر جدید، برای نصب پمپ جدید، درب کناری کولر را باز می کنیم و پمپ را پیدا می کنیم. حالا شلنگ آب متصل به پمپ را جدا می کنیم و به جریان آب شلنگ نگاهی می اندازیم. در صورت نیاز، برق کولر را قطع می کنیم و با یک سیم چین، گیره دو سمت شلنگ پمپ را جدا می کنیم. بعد از این باید خط آبرسانی T شکل را حذف کنیم.
حال برای جایگزینی پمپ کولر جدید به جای قبلی، گیره را به دو سمت شلنگ جدید وصل می کنیم و شلنگ پمپ جدید را از دو سمت یکی به بخش T شکل و دیگری به بخش توزیع کننده وصل می کنیم.
بعد از این که کار را تمام کردیم و تمام قطعات را در سر جای خود گذاشتیم، می توانیم کولر را روشن کنیم.

روغن کاری پمپ آب کولر آبی

برای روغنکاری پمپ کولر آبی باید به موتور آن توجه کنیم. به طور کلی پمپ های کولر آبی دو نوع دارند که نوع اول دارای موتور قطب چاکدار و استاتور با یک بوبین است و نوع دوم، دارای موتور قطب چاکدار و استاتور با دو بالشتک است. برای روغن کاری پمپ کولر آبی باید آن را باز نمود و بوشن های بلبرینگ دار و محورهای آنها را روغن کاری نمود.

عکس پمپ آب کولر

قیمت پمپ آب کولر

پمپ آب کولر آبی در ابزارلاین

وب سایت فروشگاهی ابزارلاین، عرضه‌ی انواع لوازم جانبی کولر در برنامه‌ی خود را دارد. در همین راستا و در زمینه‌ی فروش پمپ آب کولر ، پمپ های کولری از برندهای معتبر موتوژن و الکتروژن در این فروشگاه با قیمت ها و شرایط مناسب به فروش می رسد.
پمپ آب کولر الکتروژن مدل البرز تیپ 31400 و پمپ آب کولر موتوژن مدل تبریز sh300 از پمپ های با کیفیت موجود در بازار هستند که در وب سایت فروشگاهی ابزارلاین با قیمت و شرایط مناسب به فروش می‌رسند.

اینفوگرافی پمپ آب کولر

پمپ آب کولر

ویدیو بررسی و معرفی پمپ آب کولر

از اجزای کولر آبی می‌توان به فولی کولر ، دینام کولر ، برزنت کولر و شناور کولر اشاره کرد که هر کدام در تولید باد خنک و درست کار کردن کولر تاثیر بسیار زیادی دارد.

یکی از قسمت های مهم کولرهای آبی که کارکرد درست آن در سیستم سرمایش این دستگاه ها بسیار اهمیت دارد، پمپ آب کولر است. در صورت خراب شدن پمپ کولر تعویض آن باید هر چه زودتر انجام گیرد زیرا ممکن است موجب سوختن کولر گردد. برای پیشگیری از این امر می توان چند وقت یکبار کولر را بررسی کرد و در واقع آن را سرویس دوره ای نمود.

پمپ کولر آبی به عنوان یکی از لوازم جانبی کولر کاربردی ، در میزان خنک کاری کولر بسیار موثر است و بدون آن، کولر تنها یک فن یا پنکه خواهد بود که صرفا هوا را می دمد و فضا را سرد نخواهد کرد.

کارکرد پمپ کولر

پمپ آب کولر آبی وظیفه‌ی انتقال آب جمع شده در کف کولر را به سه راهی های توزیع آب واقع در بخش بالایی پوشال های کولر دارد تا پوشال ها را مرطوب نگه دارد. به این ترتیب، هوا با برخورد با پوشال های خیس، سرد می شود و با کمک چرخش پروانه‌ی کولر، به درون کانال های کولر دمیده می شود و از آن طریق به داخل ساختمان منتقل می شود تا هوای ساختمان را خنک کند. پمپ کولر با سرد نگه داشتن داخل کولر، از گرم شدن بیش از حد موتور کولر جلوگیری می کند و در صورتی که این قطعه سوخته باشد و یا به درستی کار نکند، احتمال گرم شدن بیش از حد موتور کولر و سوختن آن بالا خواهد رفت.

قیمت پمپ آب کولر

مسلما هر محصول با کیفیتی دارای یک حداقل قیمتی است و برای اینکه بتوانیم با اطمینان کامل، پمپ خود را به کولر متصل کنیم، لازم است هزینه‌ی درخور این محصول را بپردازیم. از آنجایی که پمپ کولر آبی یکی از قسمت های مهم این دستگاه محسوب می شود و خرابی آن ممکن است به سوختن موتور کولر و ضررهای مالی بزرگتر منجر شود، بهتر است یک محصول مطمئن و با کیفیت را با پرداخت مبلغی بیشتر خریداری کنیم. برای اطلاع از قیمت پمپ کولر می‌توانید از طریق همین صفحه اقدام نمایید. قیمت پمپ آب کولر آبی در وب سایت فروشگاهی ابزارلاین در حد منصفانه‌ای قرار داده شده است.

پمپ آب کولر

خرید پمپ کولر آبی

برای خرید پمپ کولر لازم است به بعضی موارد توجه کنیم تا بتوانیم یک خرید مناسب داشته باشیم. از جمله لازم است به وزن پمپ توجه داشته باشیم. وزن یک عامل مهم در انتخاب واتر پمپ کولر آبی است پس نباید از کنار آن به سادگی رد شویم. عامل دومی که باید به آن دقت داشته باشیم، ولتاژ مورد نظر است که حتما در هنگام اتصال پمپ
لازم است در نظر گرفته شود. پس از بررسی این موارد لازم است به قدرت پمپ مورد نظر هم توجه کنیم. زیرا هر پمپی را نمی توان به هر کولری متصل کرد و پمپ را باید به گونه ای انتخاب کرد که توانی متناسب با ظرفیت کولر داشته باشد. عامل مهم دیگری که لازم است در هنگام خرید یک پمپ مناسب برای کولر خود به آن دقت نماییم، جنس بدنه‌ی پمپ است. جنس های مختلف پمپ را در این نوشته بررسی کرده ایم. عامل مهم دیگر، برند سازنده‌ی پمپ است. بعضی از برندها در زمینه‌ی ساخت لوازم جانبی کولر و نیز ساخت انواع پمپ های کولر با قدرت ها و کارایی های مختلف، باسابقه تر و خوشنام تر هستند. خرید از یک برند معتبر مانند پمپ کولر آبسال، تا حد زیادی ما را از کارکرد مناسب دستگاه مطمئن می کند و باعث می شود به نسبت قیمتی که برای محصول خود پرداخته ایم، رضایت خاطر داشته باشیم. پمپ آب کولر آبسال از پمپ‌های معروف و مطرح موجود در بازار است و قیمت پمپ کولر آبی آبسال با توجه به کیفیت آن در سطح مناسبی قرار گرفته است. 

انواع پمپ کولر آبی

در بازار، انواع متنوعی از پمپ ها به چشم می خورد که در دسته بندی های مختلفی قرار داده می شوند. توان پمپ های کولر آبی معمولا در محدوده‌ی 50 تا 70 وات است و بر حسب روش انتقال نیرو از پمپ به سیال، مدل استاتور و نیروی محرکه، دسته بندی می شوند. پمپ آب کولر مکانیکی نیز از انواع پمپ‌های کولر است که با نیروی محرکه و مکانیکی کار می‌کند.

پمپ‌ دینامیکی

این نوع از پمپ ها، قادرند تا انرژی را به صورت پیوسته به سیال منتقل کنند و به دو دسته‌ی پمپ های گریز از مرکز یا سانتریفیوژی و پمپ های محوری یا آکسیال بخش بندی می شوند. پمپ های کولرهای آبی، نوعی از پمپ های گریز از مرکز هستند.
از لحاظ نوع استاتور، پمپ های کولر آبی به دو دسته‌ی استاتور تک بوبینی و استاتورهای دو بالشتکی تقسیم می شوند.
از نظر نوع نیروی محرکه پمپ هم، پمپ ها دو نوع مستقل از موتور و وابسته به موتور دارند.

پمپ آب مکانیکی کولر

یک نوع از پمپ های کولر آبی هم با عنوان پمپ آب مکانیکی کولر ، به تازگی عرضه شده اند که بدون نیاز به برق موتور کار می کنند و باعث صرفه جویی در مصرف آب و برق می شوند. قیمت پمپ آب مکانیکی کولر آبی ، با توجه به مدت زمان استفاده و مزیت‌های آن نسبت به پمپ‌های برقی مناسب است.

ساختار و مشخصات فنی پمپ آب کولر 

پمپ کولر آبی دارای کلاهک، پایه، پروانه، کفی و چپقی است که هر کدامشان کاربردی مخصوص به خود دارند.
کلاهک پمپ نقش جلوگیری از ورود آب به موتور را دارد. پایه‌ی پمپ هم در آب کفی واقع شده است. پروانه‌ی پمپ که به صورت سه پر یا چهارپر ساخته می شود نیز، نقشی مشابه با یک توربین دارد. کفی پمپ هم در قسمت زیر پایه‌ی اصلی و بدنه واقع شده و آب بند پمپ است. چپقی پمپ هم یک لوله‌ی کوتاه است که پمپ را به شلنگ متصل می کند و آب خروجی پمپ را به سه راهی منتقل می کند تا پوشال ها را خیس کند.
به طور کلی پمپ کولر آبی دارای دو قسمت مکانیکی و الکترومکانیکی است. بخش مکانیکی این دستگاه، شامل پمپ آن است و بخش الکترومکانیکی پمپ، شامل موتور و پروانه می شود.

خرید پمپ آب کولر

جنس پمپ کولر آبی

معمولا در ساخت پمپ های کولر آبی از ورقه های آهن سیلیس دار استفاده می شود. اما جنس های مختلف دیگری مثل فلزات مختلف، پلاستیک، پلیمر و سایر موارد هم یافت می شود.

مزایای پمپ کولر آبی

پمپ کولر آبی نوعی از پمپ با خصوصیات مختلف است که از جمله خصوصیات خوب آن می توان به ساختمان ساده و کارکرد آسان بر اساس تبخیر آب، مناسب بودن قیمت پمپ کولر آبی، نگهداری آسان و ارزان و دوام مناسب اشاره کرد.

معایب پمپ کولر آبی

اما این نوع از پمپ معایبی هم دارد از جمله سوختن آسان به خاطر نفوذ آب و اشیا دیگر از سوی پروانه پمپ، جرم گیری و سولفاته شدن پمپ در طول زمان، نیاز به سرویس و روغن کاری مرتب، نیاز داشتن به قطعاتی مانند فلوتر و سبد صافی.

خرابی و تست پمپ آب کولر

از آنجایی که پمپ کولر، نقش عمده ای در خنک سازی هوا و نیز موتور کولر دارد، در صورت خرابی آن، لازم است به سرعت تعویض شود تا موجب سوختن موتور کولر نگردد.
خرابی پمپ کولر دلایل زیادی دارد از جمله، کار کردن بدون آب پمپ ، نفوذ آب به درون موتور کولر، برق رسانی نادرست به پمپ، روغن کاری نکردن به موقع پمپ آب، ورود اجسام و رسوبات به درون پروانه‌ی پمپ و مسدود شدن شیلنگ و تمیز نکردن پوشال ها. در هنگام بررسی خرابی پمپ لازم است به تمام این موارد دقت کافی داشته باشید. در زمان سرویس کولرهای آبی ، باید تمامی این موارد را بررسی کنید و از درست کار کردن پمپ خود اطمینان حاصل کنید.

پیشگیری از سوختن پمپ آب کولر آبی

با انجام بعضی از اقدامات می توان از سوختن پمپ کولر آبی جلوگیری کرد. از جمله روغن کاری در دوره های منظم، شستن کفی کولر و زدودن لجن ها و مواد رسوب کرده در کف کولر، بررسی جریان آب عبوری از شیلنگ آب و سه راهی های آب و رفع انسداد احتمالی آنها، تنظیم دقیق میزان آب با تنظیم شناور کولر، سرویس به موقع کولر آبی و به خصوص تعویض پوشال های کهنه. کارهای گفته شده بهتر است توسط یک تعمیرکار با تجربه انجام شود.

تعویض یا تعمیر پمپ کولر آبی ؟

از آنجایی که قیمت پمپ آب کولر زیاد نیست، بهتر است در هنگام خرابی با یک پمپ جدید تعویض شود و می توان گفت که تعمیر آن کار به صرفه و مناسبی نیست.

نصب پمپ کولر آبی

پس از خرید پمپ آب کولر جدید، برای نصب پمپ جدید، درب کناری کولر را باز می کنیم و پمپ را پیدا می کنیم. حالا شلنگ آب متصل به پمپ را جدا می کنیم و به جریان آب شلنگ نگاهی می اندازیم. در صورت نیاز، برق کولر را قطع می کنیم و با یک سیم چین، گیره دو سمت شلنگ پمپ را جدا می کنیم. بعد از این باید خط آبرسانی T شکل را حذف کنیم.
حال برای جایگزینی پمپ کولر جدید به جای قبلی، گیره را به دو سمت شلنگ جدید وصل می کنیم و شلنگ پمپ جدید را از دو سمت یکی به بخش T شکل و دیگری به بخش توزیع کننده وصل می کنیم.
بعد از این که کار را تمام کردیم و تمام قطعات را در سر جای خود گذاشتیم، می توانیم کولر را روشن کنیم.

روغن کاری پمپ آب کولر آبی

برای روغنکاری پمپ کولر آبی باید به موتور آن توجه کنیم. به طور کلی پمپ های کولر آبی دو نوع دارند که نوع اول دارای موتور قطب چاکدار و استاتور با یک بوبین است و نوع دوم، دارای موتور قطب چاکدار و استاتور با دو بالشتک است. برای روغن کاری پمپ کولر آبی باید آن را باز نمود و بوشن های بلبرینگ دار و محورهای آنها را روغن کاری نمود.

عکس پمپ آب کولر

قیمت پمپ آب کولر

پمپ آب کولر آبی در ابزارلاین

وب سایت فروشگاهی ابزارلاین، عرضه‌ی انواع لوازم جانبی کولر در برنامه‌ی خود را دارد. در همین راستا و در زمینه‌ی فروش پمپ آب کولر ، پمپ های کولری از برندهای معتبر موتوژن و الکتروژن در این فروشگاه با قیمت ها و شرایط مناسب به فروش می رسد.
پمپ آب کولر الکتروژن مدل البرز تیپ 31400 و پمپ آب کولر موتوژن مدل تبریز sh300 از پمپ های با کیفیت موجود در بازار هستند که در وب سایت فروشگاهی ابزارلاین با قیمت و شرایط مناسب به فروش می‌رسند.

اینفوگرافی پمپ آب کولر

پمپ آب کولر

فروش ویژه